EXTRA Vol. 153, No. 11

Canada Gazette

Part Ⅰ

OTTAWA, FRIDAY, NOVEMBER 8, 2019

OFFICE OF THE CHIEF ELECTORAL OFFICER

CANADA ELECTIONS ACT

Return of Members elected at the 43rd general election

Notice is hereby given, pursuant to section 317 of the Canada Elections Act, that returns, in the following order, have been received of the election of Members to serve in the House of Commons of Canada for the following electoral districts:

Names of elected candidates

Electoral District

Member

Cumberland–Colchester

Lenore Zann

Halifax West

Geoff Regan

Acadie–Bathurst

Serge Cormier

Châteauguay–Lacolle

Brenda Shanahan

Chicoutimi–Le Fjord

Richard Martel

Jonquière

Mario Simard

Marc-Aurèle-Fortin

Yves Robillard

Elgin–Middlesex–London

Karen Vecchio

Huron–Bruce

Ben Lobb

Lambton–Kent–Middlesex

Lianne Rood

London–Fanshawe

Lindsay Mathyssen

Simcoe–Grey

Terry Dowdall

Simcoe North

Bruce Stanton

St. John’s South–Mount Pearl

Seamus O’Reagan

Charlesbourg–Haute-Saint-Charles

Pierre Paul-Hus

Laurentides–Labelle

Marie-Hélène Gaudreau

Mirabel

Simon Marcil

Rivière-des-Mille-Îles

Luc Desilets

Rivière-du-Nord

Rhéal Éloi Fortin

Saint-Laurent

Emmanuella Lambropoulos

Saint-Léonard–Saint-Michel

Patricia Lattanzio

Ville-Marie–Le Sud-Ouest–Île-des-Sœurs

Marc Miller

Etobicoke–Lakeshore

James Maloney

Nipissing–Timiskaming

Anthony Rota

Saskatoon–Grasswood

Kevin Waugh

Saskatoon–University

Corey Tochor

Cowichan–Malahat–Langford

Alistair MacGregor

Dartmouth–Cole Harbour

Darren Fisher

Kings–Hants

Kody Blois

Beauséjour

Dominic LeBlanc

Madawaska–Restigouche

René Arseneault

Pierre-Boucher–Les Patriotes–Verchères

Xavier Barsalou-Duval

Beauport–Côte-de-Beaupré–Île d’Orléans–Charlevoix

Caroline Desbiens

Laurier–Sainte-Marie

Steven Guilbeault

Longueuil–Saint-Hubert

Denis Trudel

Louis-Saint-Laurent

Gérard Deltell

Montcalm

Luc Thériault

Portneuf–Jacques-Cartier

Joel Godin

Aurora–Oak Ridges–Richmond Hill

Leona Alleslev

Brampton West

Kamal Khera

Dufferin–Caledon

Kyle Seeback

Guelph

Lloyd Longfield

Kingston and the Islands

Mark Gerretsen

Markham–Stouffville

Helena Jaczek

Markham–Unionville

Bob Saroya

Parry Sound–Muskoka

Scott Aitchison

Scarborough–Guildwood

John McKay

Vaughan–Woodbridge

Francesco Sorbara

York–Simcoe

Scot Davidson

Vancouver East

Jenny Kwan

November 5, 2019

Stéphane Perrault
Chief Electoral Officer